"Dzień dobry, poproszę o wycenę. Interesuje nas stand reklamowy na nową serię produktów ABC. W załączeniu zdjęcie produktu. Jaki jest czas oczekiwania ?" Brzmi znajomo?

Pakiet informacji, który przekażesz producentowi materiałów POS, pozwoli mu przygotować ofertę zgodną z Twoimi oczekiwania. Im mniej informacji, tym większe prawdopodobieństwo, że przygotowana wizualizacja i idąca za nią oferta cenowa nie będą w pełni tym czego oczekujesz.

Stand naladowy, podłogowy?

Rozmowy na temat ekspozytorów reklamowych powinny rozpocząć się od tego, w którym miejscu ma znaleźć się ekspozycja. Czy będą to materiały na podłogę, materiały na ladę, witrynę sklepową? Niewielkich rozmiarów ekspozytor może docelowo znaleźć się na półce sklepowej, do którego dostęp będzie tylko od frontu, w strefie kasy na ladzie lub w witrynie.

Jakie jest zapotrzebowanie na materiały POS ?

Oferta bazuje na konkretnej ilości, również surowca, który producent POS musi zakupić pod daną realizację. Jeśli jest taka możliwość, przeanalizuj zapotrzebowanie ilościowe na dany ekspozytor.

Jeśli prosisz o wycenę na 20szt a możliwe, że potrzebować będziesz 50szt, poproś o wycenę na różne ilości. Zobaczysz jak wraz ze wzrostem liczby ekspozytorów, kształtuje się cena jednostkowa.

Informacje o promowanym produkcie

Ustal wymiary i ilość produktów, które będą promowane. Jest to niezbędne do przygotowanie wstępnych rysunków na podstawie, których przygotowana zostanie oferta.

Przedstaw swój produkt lub opisz kampanię marketingową, której stand reklamowy ma być częścią.

Informacje te pozwalają producentowi POS spersonalizować projekt tak aby jak najbardziej wpisywał się w key visual lub klimat całej kampanii marketingowej. 

Ekspozytor reklamowy z płyty meblowej, a może z tworzywa sztucznego?

Wybór surowców jest szeroki. Dlatego dobrze jeśli potrafisz określić materiał na którym Ci zależy lub którego chcesz uniknąć np. ze względu charakter kampanii. Dla klienta idącego w duchu eko (realizacja Foodbugs) zaproponujemy sklejkę. Marka premium otrzyma projekt bazujący np. na lakierowanym mdf (realizacja Clarins).

Park maszynowy, którym dysponuje APS Nova pozwala na wykonanie materiałów POS bazujących na różnych, trwałych surowcach.

Jaki jest czas realizacji?

Cenną informacją, którą możesz przekazać producentowi POS jest termin, do którego należy składać oferty, wypracować prototyp lub co najważniejsze termin rozpoczęcia akcji marketingowej w punktach sprzedaży.

Porównaj jabłko do jabłka!

Ekspozytor naladowy może kosztować 50 i 500zł.

Brak określonego budżetu powoduje, że na etapie rysunków, projektant materiałów POS działa „po omacku”.

Jeśli nie potrafisz określić kosztów, które możesz ponieść, określ np. rodzaj materiałów na których Ci zależy. Wówczas oferty spływające od różnych producentów POS, będą miały podobny charakter. Przedstawiając jednak max budżet, porównasz co producenci POS mogą zaoferować Twojej marce w danym przedziale cenowym.

Zobacz jak różne formy mogą przybrać ekspozytory naladowe:

Inspiracje?

Przykłady materiałów reklamowych zawsze będą mile widziane! Projektant przygotowując wizualizację, zasugeruje się stylem, z charakterem ekspozycji, który chcesz osiągnąć.

Logistyka materiałów POS?

Odpowiedz na kilka podstawowych pytań:

  • czy przewidziana jest dystrybucja materiałów POS do punktów handlowych? czy posiadasz listę lokalizacji?

  • czy stand będzie wymagał montażu na miejscu?

  • czy ekspozytory można dostarczyć zbiorczo do magazynu centralnego firmy, gdzie następnie będą przepakowywane do większych opakowań zbiorczych?

  • czy w przypadku dostawy do magazynu, są wymagania odnośnie wielkości palet? Czy obiekt dysponuje rampą?

Wszystkie te informacje mają wpływ na koszty opakowań i transportu.  

Czy wiesz, że APS Nova oferuje usługi montażowe na terenie całego kraju? Zobacz jak wygląda sieć serwisowo-magazynowa.

Wymagania/umowy?

Być może Twoja firma współpracuje tylko z producentami, którzy spełniają określone normy lub wytyczne zawarte w warunkach współpracy? Podziel się nimi.

Dlaczego warto przygotować szczegółowy brief?

  1. Klarowność i zrozumienie: Brief pozwala na jasne określenie oczekiwań i potrzeb klienta. Dzięki temu producent może lepiej zrozumieć, czego dokładnie oczekujesz, unikając nieporozumień.
  2. Precyzja kosztów: Szczegółowy brief umożliwia producentowi dokładne oszacowanie kosztów materiałów POS (produkcja i ewentualna dystrybucja materiałów POS). W rezultacie można uniknąć niepotrzebnych wydatków i zaskoczeń finansowych.
  3. Oszczędność czasu: Dzięki precyzyjnemu briefowi można uniknąć licznych pytań i wyjaśnień. To z kolei przyspiesza tempo pracy i pozwala przygotować wizualizację wraz ofertą w krótszym czasie.
  4. Jakość produktu: Im dokładniejszy brief, tym większa szansa na uzyskanie produktu zgodnego z oczekiwaniami. Dzięki szczegółowym wytycznym producent wie, na co zwrócić uwagę, aby spełnić Twoje oczekiwania co do jakości i wyglądu.
  5. Możliwość dostosowania: Jeśli masz szczególne preferencje lub wymagania dotyczące produktu, brief daje możliwość ich uwzględnienia. Bez niego producent może nie być świadomy pewnych istotnych dla Ciebie kwestii.
  6. Łatwiejsza współpraca: Kiedy obie strony mają jasno określone oczekiwania, współpraca staje się bardziej harmonijna i efektywna. Każdy wie, czego się spodziewać i jak do tego dążyć.

Podsumowując, przygotowanie szczegółowego briefu dla producenta materiałów POS pomaga zarówno Tobie, jak i producentowi osiągnąć najlepsze rezultaty w możliwie najbardziej efektywny sposób.